CUBE Stereo Hybrid ONE44 2027: Klaar voor meer hoogtemeters. Gebouwd voor meer trail.
Als de klim slechts het begin is, begint het plezier met de CUBE Stereo Hybrid ONE44 2027 pas echt. Krachtige Bosch-ondersteuning, tot 150 mm veerweg aan de voorzijde en 140 mm aan de achterzijde maken deze all-mountain-serie de perfecte metgezel voor lange tochten, technische beklimmingen en uitdagende afdalingen. Of het nu gaat om een flowy bospad, een technisch stuk met rotsen of een alpien avontuur – de Stereo Hybrid ONE44 combineert actieradius, controle en trail-performance tot een e-mtb die altijd uitnodigt tot het rijden van de volgende lijn.
Filters

Cube Stereo Hybrid One44: All-Mountain E-MTB voor trail en tour
De Cube Stereo Hybrid One44 is een veelzijdige E-MTB All Mountain voor lange tochten, technische beklimmingen en uitdagende afdalingen. Het inzetbereik ligt tussen een comfortabele full-suspension tourfiets en een op afdalingen gerichte enduro. Afhankelijk van de framevariant is er 140 mm of 150 mm veerweg beschikbaar aan de voorvork. De achterkant biedt 140 mm. Hierdoor is de fiets geschikt voor bospaden met wortels, rotsachtige passages en alpiene tochten, zonder op eenvoudige trajecten log aan te voelen.

Cube deelt de serie in in HPA aluminium en HPC carbon. Alle huidige modellen maken gebruik van een Bosch Performance Line CX of, bij geselecteerde topmodellen, een CX-R, een geïntegreerde 800 Wh-accu en een dropper post. De grote verschillen zitten in het frame, het onderstel, de remmen en de schakelgroep. Wie op zoek is naar een robuuste trail-fully met bevestigingspunten voor alledaagse accessoires, vindt passende HPA-versies. De HPC-modellen richten zich meer op sportieve rijders die waarde hechten aan een lager gewicht en een op afdalingen gericht onderstel.
HPC of HPA: welk frame past bij jouw trails?
HPC staat bij Cube voor High Performance Carbon. Bij de Cube Stereo Hybrid One44 HPC is het hoofdframe van carbon, terwijl Cube voor de achterbrug aluminium 6061 T6 gebruikt. Deze materiaalmix bespaart gewicht aan de grote voorste framedriehoek en houdt de achterkant stijf en robuust. De term carbonframe betekent bij de HPC dus niet dat elk frameonderdeel van carbon is gemaakt.
De HPC-modellen beschikken over 150 mm veerweg bij de voorvork en 140 mm bij de achterbrug. Een 36 mm verende voorvork, de vlak instelbare balhoofdhoek en de sportieve geometrie geven de fiets veel rust bij snelle en steile afdalingen. Via instelbare lagerschalen in de balhoofdbuis kan het rijgedrag, afhankelijk van het model en de framemaat, meer worden afgestemd op wendbaarheid of stabiliteit.
Dit is handig als je vaak wisselt tussen smalle bospaden en open, snelle afdalingen.
HPA staat voor High Performance Aluminium. De HPA-versies maken gebruik van een volledig aluminium frame en 140 mm veerweg aan zowel de voor- als achterzijde. De geometrie is iets meer op comfort gericht. Bevestigingspunten voor spatborden, een zijstandaard en een bagagedrager vergroten de inzetbaarheid. De FE-modellen worden al geleverd met een uitrusting die geschikt is voor dagelijks gebruik. FE staat voor Fully Equipped. Dergelijke varianten zijn geschikt voor rijders die met dezelfde e-MTB naar hun werk, op toertocht en het terrein in willen gaan.
| Kenmerk | HPC Carbon | HPA Aluminium |
|---|---|---|
| Frameconstructie | Carbon hoofdframe met aluminium achterbrug | Volledig aluminium frame |
| Veerweg voor | 150 mm | 140 mm |
| Veerweg achter | 140 mm | 140 mm |
| Rijkarakter | Sportief, soepel en meer af dalinggericht | Gebalanceerd, comfortabel en geschikt voor toertochten |
| Gewicht | Afhankelijk van de uitvoering ongeveer 23,4 tot 24,9 kg | Afhankelijk van de uitvoering ongeveer 26 tot 27 kg, als FE-versie tot circa 28,4 kg |
| Accessoiremontage | Gericht op sportief terreingebruik | Bevestigingspunten voor spatborden, standaarden en bagagedragers |
| Geschikt voor | Technische trails, alpine tochten en snelle afdalingen | Toertochten, gematigde trails en gevarieerd dagelijks gebruik |
Als je zo sportief mogelijk wilt rijden en de fiets vaak op uitdagende afdalingen wilt gebruiken, biedt het HPC-frame de meest geschikte basis. Het lagere gewicht merk je vooral bij het verplaatsen van de fiets, op smalle trails en bij het transport. Als robuustheid, prijs en montagemogelijkheden belangrijker zijn, is HPA zinvol. Het hogere gewicht valt tijdens het rijden minder op dan bij het dragen of inladen, omdat de Bosch-motor een groot deel van de extra massa bij het optrekken compenseert.
Bosch Performance Line CX met tot 120 Nm
De meeste modellen van de Cube Stereo Hybrid One44 gebruiken de Bosch Performance Line CX voor het slimme systeem. De motor wordt in zijn standaardinstelling gele verd met 85 Nm koppel, 600 watt piekvermogen en 340 procent maximale ondersteuning. Bij compatibele modellen kunnen de vermogenswaarden via de eBike Flow-app worden aangepast. Na de vrijgegeven performance-upgrade zijn bij de huidige aandrijving, afhankelijk van de modelconfiguratie, tot 120 Nm, 750 watt en 600 procent ondersteuning mogelijk.
De activering hangt niet alleen af van de motor. Cube moet de hogere waarden voor de betreffende fiets hebben vrijgegeven. Bovendien moeten de drive unit en de overige systeemcomponenten over een passende softwareversie beschikken. Welke maximale waarden jouw fiets ondersteunt, zie je in de eBike Flow-app. Bij de huidige One44-modellen geeft Cube voor de CX-aandrijving al tot 120 Nm op.
Meer koppel helpt vooral op steile hellingen, bij het wegrijden op een helling en bij een hoog totaalgewicht van fiets, rijder en bagage. Op lange gravelklimmen is een gematigde instelling meestal voldoende.
Het volledige motorvermogen speelt zijn troeven uit op technische beklimmingen, wanneer de fiets bij lage snelheid over treden of losse stenen moet worden gestuurd. Daarbij blijft de tractie van de banden doorslaggevend voor hoeveel vermogen er op de grond wordt overgebracht. Te veel stuwkracht kan op een losse ondergrond leiden tot doorslippen van het achterwiel.
Het hogere koppel verkort bovendien de actieradius en belast de ketting, cassette en banden sterker. Voor normale toertochten is het daarom verstandig om de motor niet continu op de maximale waarden in te stellen. Een aangepaste instelling biedt meer controle en vermindert de slijtage.
Bij geselecteerde topmodellen wordt de Bosch Performance Line CX-R gebruikt. Deze reageert directer en is afgestemd op een bijzonder sportief gebruik. De CX-R wordt standaard geleverd met hogere vermogenswaarden dan de normale CX en kan eveneens tot 120 Nm ondersteunen. Hij is interessant als je vaak technische beklimmingen rijdt en een snelle reactie op pedaaldruk verkiest. Voor toertochten en normale trailritten biedt de Performance Line CX reeds voldoende reserves.
| Aandrijving | Karakter | Zinvolle inzet |
|---|---|---|
| Bosch Performance Line CX | Goed doseerbare ondersteuning met aanpasbare vermogenswaarden | Toertochten, all-mountain-routes en technische trails |
| Bosch Performance Line CX-R | Directere afstelling en extra snelle vermogensafgifte | Sportieve topmodellen, steile beklimmingen en uitdagende trailritten |
| CX met performance-upgrade | Afhankelijk van vrijgave tot 120 Nm en 750 watt | Hoog systeemgewicht, steile beklimmingen en technisch uitdagende passages |
800 Wh accu en actieradius in de praktijk
De Bosch PowerTube 800 behoort bij de huidige Cube Stereo Hybrid One44-modellen tot de standaarduitrusting. De hoge capaciteit past bij het gebruiksdoel van de fiets. Een e-MTB fully verbruikt in het terrein meer energie dan een lichte trekkingfiets, omdat brede banden, vering, hellingen en een hoog totaalgewicht het verbruik verhogen.
Een vaste actieradius is daarom weinig zeggend. Met de 800 Wh-accu is onder gunstige omstandigheden tot ongeveer 180 km mogelijk. Op steile trails met hoge ondersteuning kan de actieradius dalen tot ongeveer 35 km. Ook het aantal gereden hoogtemeters is belangrijk. Een vlakke route van 80 km kan minder energie vergen dan een 35 km lange bergtocht met 1.500 hoogtemeters.
| Rijsituatie | Typische modus | Totaalgewicht | Richtwaarde |
|---|---|---|---|
| Vlakke wegen, gelijkmatig tempo, weinig tegenwind | Eco | Ongeveer 100 tot 110 kg | Circa 120 tot 180 km |
| Gemengde tocht met bospaden en gematigde beklimmingen | Tour of Tour+ | Ongeveer 110 tot 125 kg | Circa 70 tot 110 km |
| Trail-tocht met frequente hellingen | eMTB | Ongeveer 115 tot 135 kg | Circa 45 tot 80 km |
| Steil terrein met hoge ondersteuning | Turbo of eMTB+ | Ongeveer 120 tot 145 kg | Circa 35 tot 55 km |
Deze waarden dienen als richtlijn. Bandenspanning, ondergrond, temperatuur en trapfrequentie beïnvloeden het resultaat. Ook vaak optrekken kost energie. In de winter daalt de bruikbare actieradius, omdat lage temperaturen de prestaties van de accu tijdelijk kunnen verminderen.
De PowerTube 800 zit beschermd in de onderbuis. Je kunt hem direct in de fiets opladen of na het ontgrendelen uit het frame halen. Een drukknopsysteem zorgt voor een eenvoudige verwijdering. Dit is handig als er in de fietsenkelder geen stopcontact aanwezig is of als de accu bij kamertemperatuur moet worden bewaard. Een afdekking beschermt hem tijdens het rijden tegen vuil en spatwater.
Een Bosch PowerMore 250 kan de capaciteit met nog eens 250 Wh verhogen. Het gebruik vereist echter een compatibele oplaadpoort, bijbehorende bevestigingspunten en geschikte software. Niet elke framemaat en modelvariant biedt automatisch deze voorwaarden.
Controleer de compatibiliteit daarom aan de hand van het specifieke artikelnummer. Als de Range Extender wordt ondersteund, is deze vooral geschikt voor alpenoversteken, lange dagtochten en trajecten zonder betrouwbare oplaadmogelijkheid.
- Gebruik Eco of Tour op eenvoudige wegen en bewaar de eMTB-modus voor technische beklimmingen.
- Fiets met een gelijkmatig trapritme in plaats van zware versnellingen met een lage cadans rond te trappen.
- Controleer de bandenspanning vóór langere tochten. Te lage spanning verhoogt de rolweerstand.
- Bewaar de accu in de winter op een droge plek en niet constant bij temperaturen onder het vriespunt.
- Plan bij bergtochten een reserve in voor ongeplande omwegen en extra hoogtemeters.

Welke Cube Stereo Hybrid One44 past bij jou?
Het modellenpalmares reikt van de prijsbewuste HPA Pro tot de HPC SLT. Een hogere modelnaam staat doorgaans voor een beter instelbare vering, krachtigere remmen, lichtere wielen of een hoogwaardigere afmontage. Het frame binnen de betreffende HPA- of HPC-groep blijft grotendeels gelijk. Daarom loont het om eerst te kiezen tussen aluminium en carbon en daarna de uitrusting te vergelijken.
Beginners en tourrijders: Pro, EX en EXC
De Pro is de instap in de HPA-serie. Hij biedt de 800 Wh accu, de Bosch Performance Line CX en een luchtgeveerd onderstel met 140 mm veerweg. Hij is geschikt voor rijders die hoofdzakelijk bospaden, eenvoudige trails en langere tochten rijden. Bij sprongen, snelle rotspartijen en lange afdalingen bereikt het eenvoudigere onderstel sneller zijn grenzen dan de duurdere varianten.
De EX is bedoeld voor rijders die vaker het terrein in gaan en een robuustere uitrusting wensen. De EXC vult het HPA-platform aan met hoogwaardigere onderstel- en remcomponenten. Afhankelijk van de uitvoering komen daar functies zoals Bosch ABS Pro bij. Dit kan op een losse ondergrond of bij wisselende gripcondities meer controle geven tijdens het remmen.
De Pro en EXC worden ook als FE-versies aangeboden. Deze modellen beschikken over verlichting, spatborden, een zijstandaard en een bagagedrager of vergelijkbare allroad-componenten. Ze zijn zinvol als de Cube Stereo Hybrid One44 ook als woon-werkverkeer- en toerfiets moet dienen. Voor voornamelijk terreingebruik is de normale uitvoering lichter en minder gevoelig voor rammelende accessoires.
Sportieve trailrijders: HPC Race, SLX en TM
De HPC Race vormt de instap in de carbonserie. Hij combineert het lichtere HPC-hoofdframe met 150 mm veerweg voor en 140 mm achter. De Race is een passende keuze als je het sportievere frame wilt, maar bij de onderdelen op een redelijk prijsniveau let.
De HPC SLX is een uitgebalanceerde allrounder voor regelmatige trailtochten. Het onderstel, de vierzuigerremmen en de versnelling zijn ontworpen voor lange afdalingen en technische passages. Wie op zoek is naar een hoogwaardige uitrusting zonder direct voor het topmodel te kiezen, vindt hier vaak de juiste prijs-kwaliteitverhouding. De SLX Evo vult de reeks aan met afwijkende componenten en is bedoeld voor rijders die de voorkeur geven aan specifieke onderstel- of aandrijfopties.
TM staat voor Trail Motion. Deze uitvoering is duidelijk gericht op uitdagend terrein. Een demper met extern reservoir, banden met veel grip en krachtige remmen verbeteren de controle tijdens lange, ruige afdalingen. De TM is de moeite waard als je regelmatig steile natuurlijke trails rijdt en de reserves van het onderstel daadwerkelijk benut. Voor bospaden en eenvoudige tochten biedt deze uitrusting minder merkbare voordelen.

Hoogwaardige uitrusting: AT en SLT
AT staat voor Actionteam. De One44 HPC AT combineert een Fox Factory-onderstel met elektronische Shimano XT Di2-versnelling, krachtige remmen met vier zuigers en, afhankelijk van de uitvoering, Bosch ABS Pro. De Bosch Performance Line CX levert tot 120 Nm. De AT is gericht op sportieve rijders die de voorkeur geven aan een zeer nauwkeurig instelbaar onderstel en elektronisch schakelen.

De HPC SLT staat aan de top van de modellijn. Hij is uitgerust met de Bosch Performance Line CX-R, een Fox Factory-onderstel en een elektronische SRAM Eagle Transmission. Lichtere wielen en extra carboncomponenten verlagen het gewicht. De SLT is een zinvolle keuze als een laag gewicht, een directe motorrespons en hoogwaardige onderstelcomponenten voorrang krijgen op de prijs.
| Modelgroep | Kader | Aanbevolen gebruik |
|---|---|---|
| Pro | HPA Aluminium | Toertochten, bospaden en eerste trail-ervaringen |
| EX en EXC | HPA Aluminium | Regelmatige toertochten en middelzware trails |
| Pro FE en EXC FE | HPA-aluminium | Woon-werkverkeer, dagelijks gebruik, toertochten en af en toe trails |
| HPC Race | Carbon-hoofdframe, aluminium achterbrug | Sportieve instap in de HPC-serie |
| HPC SLX en SLX Evo | Carbon hoofdframe, aluminium achterbrug | Uitdagende toertochten en technische trails |
| HPC TM | Carbon-hoofdframe, aluminium achterbrug | Ruige afdalingen en uitdagende natuurlijke trails |
| HPC AT en SLT | Carbon hoofdframe, aluminium achterbrug | Hoogwaardige uitrusting voor sportieve rijders |
Voor wie is de Cube Stereo Hybrid One44 geschikt?
De Cube Stereo Hybrid One44 is geschikt voor rijders die een e-mtb zoeken voor uiteenlopende terreintypen. Hij rijdt efficiënt bergop, blijft comfortabel tijdens langere tochten en biedt voldoende veerweg voor uitdagende trail-afdalingen. De HPC-versies zijn beduidend sportiever afgesteld. De HPA-modellen dekken een breder spectrum van toertochten, dagelijks gebruik en gematigd terrein af.
Als je voornamelijk toertochten maakt en af en toe lichte trails rijdt, volstaat een HPA Pro of EX. Voor frequente technische afdalingen zijn de HPC Race, SLX of TM beter geschikt.
FE is de juiste optie als je verlichting, spatborden en bagagevervoer nodig hebt. AT en SLT zijn vooral de moeite waard als je gericht gebruik wilt maken van elektronische schakelsystemen, Factory-vering en hoogwaardige wielen.
Voor een incidenteel bezoek aan flowy bikepark-trails volstaat de One44. Voortdurend springen, harde landingen en snelle enduro-afdalingen vallen echter buiten het ideale gebruiksgebied. In dat geval biedt de Cube Stereo Hybrid One77 met 170 mm veerweg voor en achter, mullet-wielen en een meer op afdalingen gerichte geometrie meer reserves.
Veelgestelde vragen over de Cube Stereo Hybrid One44
Welke motor zit er in de Cube Stereo Hybrid One44?
De meeste modellen maken gebruik van de Bosch Performance Line CX voor het smart system. Deze wordt standaard geleverd met 85 Nm en kan bij vrijgegeven actuele modellen via software worden aangepast naar hogere vermogenswaarden. Cube geeft voor veel actuele One44-versies tot 120 Nm aan. Bij de HPC SLT wordt de sportiever afgestelde Bosch Performance Line CX-R ingezet.
Hoeveel weegt de Cube Stereo Hybrid One44?
Het gewicht hangt sterk af van het frame en de uitrusting. Huidige HPC-modellen wegen ongeveer tussen de 23,4 en 24,9 kg. HPA-versies wegen vaak zo'n 26 tot 27 kg. Volledig uitgeruste FE-modellen kunnen rond de 28,4 kg uitkomen. De 800 Wh accu verhoogt het gewicht met ca. 1 kg in vergelijking met de kleinere 600 Wh accu. Framemaat, banden, pedalen en achteraf gemonteerde accessoires veranderen het werkelijke gewicht.
Hoeveel Nm heeft de Bosch Performance Line CX in de Cube One44?
De huidige Bosch Performance Line CX start in de basisinstelling met 85 Nm. Bij compatibele One44-modellen kan de Performance-upgrade een instelling van maximaal 120 Nm mogelijk maken. Doorslaggevend zijn de ingebouwde motorgeneratie, de software en de goedkeuring van Cube. De daadwerkelijk beschikbare maximale waarde vind je in de eBike Flow-app.
Kan de accu van de Cube Stereo Hybrid One44 worden verwijderd?
Ja. De Bosch PowerTube 800 is volledig geïntegreerd in de onderbuis, maar kan na het ontgrendelen en losmaken van het bevestigingsmechanisme worden verwijderd. Een drukknopsysteem maakt het eenvoudig verwijderen mogelijk. Je kunt de accu in de fiets of afzonderlijk opladen. Bij het plaatsen moet hij goed in de geleiding zitten en stevig vastklikken.
Wat is de actieradius van de Cube Stereo Hybrid One44 met 800 Wh accu?
Het mogelijke bereik ligt ruwweg tussen de 35 en 180 km. Zo'n 35 tot 55 km is realistisch bij steil terrein, hoge ondersteuning en een hoog totaalgewicht. Op vlakke trajecten in de eco-modus kan 120 km of meer haalbaar zijn. Voor tochten met veel hoogtemeters is een planning op basis van het hoogteprofiel en de ondersteuningsstand nauwkeuriger dan een loutere kilometeraanduiding.
Is de Cube Stereo Hybrid One44 geschikt voor bikeparken?
Voor flowtrails, gematigde sprongen en af en toe een dagje in het bikepark is de One44 geschikt, mits het parcours en de rijstijl passen bij de goedgekeurde gebruikscategorie van het betreffende model. Voor frequente harde landingen, ruige enduropaden en lange downhill-afdalingen is de One77 met 170 mm veerweg de betere keuze. Vóór een bezoek aan het bikepark moeten vering, remmen, banden en spaakspanning worden gecontroleerd.
Wat is het verschil tussen de Cube Stereo Hybrid One44 en One77?
De One44 beschikt over 140 mm veerweg aan de achterkant. HPA-modellen hebben ook aan de voorkant 140 mm, HPC-versies 150 mm. Hij is ontworpen voor toertochten en veelzijdig trailrijden. De One77 biedt 170 mm veerweg voor en achter, evenals een mullet-setup met een 29-inch voorwiel en een 27,5-inch achterwiel. Hij rijdt stabieler op steil en ruw terrein, maar is tijdens rustige toertochten minder wendbaar en efficiënt.
Wat zijn de verschillen met het vorige model One40?
De voorganger werd hoofdzakelijk aangeduid als Cube Stereo Hybrid 140. De benaming One40 is dan ook niet de officiële modelnaam van de oudere serie. De One44 biedt een meer trailgerichte geometrie, een vernieuwde frame-integratie en de 800 Wh-accu. Veel oudere Stereo Hybrid 140-modellen gebruikten accu's met maximaal 750 Wh. Bij het HPC-frame ligt de demper nu horizontaal en de kinematica is progressiever ontworpen. Daarnaast zijn er moderne details toegevoegd zoals de UDH-der ailleurhanger, de hoekverstelling bij de balhoofdbuis, de geïntegreerde systeemcontroller en X-Connect voor compatibele verlichting.
Du kannst deine Einstellungen jederzeit anpassen, um den vollen Funktionsumfang unserer Website zu nutzen.
Cookie-Einstellungen bearbeitenWir helfen Dir gerne weiter!
Live-Chat
Telefon
Telefon
Telefonzeiten:
Mo. - Fr. 10:00 - 13:30 & 14:30 - 18:00 Uhr
Sa. 10:00 - 14:00 Uhr
Telefon:
+49 2961 914 886 9
Kontaktformular
Kontaktformular
Außerhalb der Chat- und Telefonzeiten kannst Du uns Dein Anliegen über das Kontaktformular mitteilen.
E-Mail
Schreib uns einfach eine E-Mail an verkauf@liquid-life.de und wir werden Dir so schnell wie möglich antworten. Bitte hab Verständnis, dass es aufgrund der chronologischen Bearbeitung zu kleinen Verzögerungen kommen kann.
Bikeberater
Bonusprogramm















